Η εταιρεία Vimshi πραγματοποίησε πέρυσι αγώνα μπάσκετ.Υπήρχαν δύο ομάδες, η μαύρη ομάδα και η μπλε ομάδα.

Ο αγώνας άρχισε να παίζεται περίπου στις οκτώ τέταρτο και όλο το προσωπικό επευφημούσε, όλοι σηκώθηκαν όρθιοι, και ο κόσμος τραγούδησε και όλοι αναρωτιόντουσαν ποια ομάδα θα νικούσε.
Δύο ομάδες βγήκαν τρέχοντας στο παρκέ, ο διαιτητής σφύριξε και το παιχνίδι ξεκίνησε.Ένας αγώνας μπάσκετ χωρίζεται σε δύο ημίχρονα και κάθε ημίχρονο χωρίζεται σε δύο τέταρτα.Υπάρχει περίοδος ανάπαυσης μεταξύ των ημιχρόνων.Στα πρώτα πέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου το σκορ ήταν ισόπαλο και μετά το παιχνίδι ήταν πολύ συναρπαστικό.Πρώτα η μία ομάδα έκανε ένα καλάθι και μετά η άλλη.
Παρόλο που το μαύρο ήταν πιο αδύναμο από το μπλε, αλλά εξακολουθώ να μου αρέσουν επειδή τα μέλη στη μαύρη ομάδα πάλευαν πάντα για τον αγώνα, δεν τα παρατάνε ποτέ!

ειδήσεις-3

Η μπάλα χτύπησε στο χείλος του καλαθιού και φάνηκε να κρέμεται εκεί για μια στιγμή και στη συνέχεια έπεσε μέσα από το καλάθι.Το σφύριγμα σφύριξε και το παιχνίδι τελείωσε.Η μαύρη ομάδα κέρδισε με 70-68.
Ήταν πραγματικά ένα υπέροχο παιχνίδι, επιτέλους η μαύρη ομάδα κέρδισε το πρώτο βραβείο και όλοι τους συγχαρήκαμε θερμά.Αυτό ενσάρκωσε πραγματικά το αθλητικό πνεύμα της ομαδικής εργασίας.
Οι συνάδελφοι στην εταιρεία Vimshi συνήθως παίζουν μπάσκετ μετά τη δουλειά αλλά και τα Σαββατοκύριακα.Νιώθουμε πολύ χαρούμενοι όταν δίνουμε την μπάλα στους φίλους μας.Πάντα ζητωκραυγάζουμε όταν κερδίζουμε τα παιχνίδια.

Ελπίζουμε ότι κάποια μέρα στο μέλλον θα μπορέσουμε να παίξουμε μπάσκετ όπως ο Γιάο Μινγκ.
Το να παίζεις μπάσκετ μπορεί να φέρει καλές σχέσεις μεταξύ των συναδέλφων, μάθαμε τι είναι η ομαδική εργασία παίζοντας μπάσκετ.Έχουμε μάθει ότι πρέπει πάντα να προσπαθούμε για το καλύτερο, ανεξάρτητα από τον αγώνα ή την καθημερινή ζωή.
Η αθλητική συνάντηση ολοκληρώθηκε.Όλοι ήμασταν πολύ χαρούμενοι.Με αυτόν τον τρόπο, περάσαμε μια πολύ συναρπαστική μέρα!